Nákladový benchmarking

1. Názov Nákladový benchmarking
    Autorské údajeVladimír Šalaga
    Autor Šalaga Vladimír Žilinská univerzita v Žiline
    Zdrojový dokument Globalizácia a jej sociálno-ekonomické dôsledky '11 : zborník [príspevkov] z medzinárodnej vedeckej konferencie : vydaný ako mimoriadne číslo elektronického časopisu Podniková ekonomika a manažment : pod záštitou Ministerstva financií SR : Rajecké Teplice 4. - 5. október 2011. S. [1-4]. - [Žilina] : [Katedra ekonomiky Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity], [2011]. ISSN 1336-5878 Obr., tab.
    Systematika 65.012 - Metódy riadenia podniku a organizácie priemyslu, obchodu a dopravy
    Heslá podnik * náklady * benchmarking * náklady režijné * metódy organizácie * metódy riadenia * kontroling podnikový
    AnotáciaNákladový benchmarking je jedným zo základných nástrojov nákladového riadenia uplatňovaný v súčasnej podnikovej praxi. Využitie a realizácia nákladového benchmarkingu, výhody a nevýhody. Príklad nákladového benchmarkingu v podniku.