Štátny dlh - teoretické a právne vymedzenie

1. Názov Štátny dlh - teoretické a právne vymedzenie
    Autorské údajeSoňa Kubincová, Lucia Kubincová
    Autor Kubincová Soňa Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
    Spoluautori Kubincová Lucia
    Zdrojový dokument Verejná správa : školy, úrady, obce, kultúra, zdravotníctvo, rozpočtové, príspevkové, neziskové organizácie. Č. 11 (2011), s. 21-24. - Žilina : Poradca, 2011. ISSN 1337-0448
    PoznámkyBibliogr. odkazy
    Systematika 336.3 - Verejné pôžičky. Verejné dlhy
    Heslá dlhy štátne * dlhy verejné * hospodárenie finančné * štát * deficit rozpočtový * Slovensko
    AnotáciaVerejný dlh predstavuje sumu štátneho dlhu a dlhu ostatných subjektov verejnej správy (VS). Z účtovného hľadiska je rozpočet bilanciou a v tomto poňatí musí byť vždy na konci fiškálneho obdobia vyrovnaný. Schodkové hospodárenie štátu (resp. iných subjektov VS). Položky, ktoré tvoria rozpočet VS. Maastrichtský dlh, verejný dlh. Súhrn záväzkov Slovenska z minulých rokov predstavuje štátny dlh.
    Zväzky2011: 7-13