Regionálne aspekty rozmiestnenia nákupných centier

1. Názov Regionálne aspekty rozmiestnenia nákupných centier
    Autorské údajeOto Hudec, Jozef Martiniak
    Autor Hudec Oto Ekonomická fakulta, Technická univerzita v Košiciach
    Spoluautori Martiniak Jozef
    Zdrojový dokument Regionální disparity : elektronický časopis. Č. 8 (únor 2011), s. 59-70. - Ostrava Karviná : Ekonomická fakulta VŠB - TU Ostrava : Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné SU v Opavě, 2011. ISSN 1802-9450
    PoznámkyPopis urobený: 23.11. 2011. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Požaduje sa Microsoft Internet Explorer, Adobe Reader
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 332.1 - Oblastné (regionálne) hospodárstvo. Priestorová ekonomika
    Heslá disparita * centrá obchodné * centrá nákupné * regióny * mestá * výskum ekonomický
    AnotáciaAnalýza vzájomného vzťahu medzi počtom návštev z okresného mesta a vzdialenosťou od obchodného centra. Preukázala sa očakávaná väčšia spádová oblasť Bratislavy v porovnaní s Košicami, miera poklesu návštevníkov so vzdialenosťou je na podobnej úrovni. Zároveň, jemnejšia analýza na úrovni obchodných centier. Výnimočnú pozíciu v rámci Slovenska ma kolokácia dvoch obchodných centier Ikea/Avion, v Košiciach dominuje veľkosťou spádovej oblasti obchodné centrum Optima. Relatívne jednoduchá metóda na základe poznávacích značiek automobilov s priradením vzdialenosti podľa okresu poskytuje dobrý odhad pre meranie spádovej oblasti.
    URLftp://193.87.31.84/0125904/RD_1008.pdf ftp://193.87.31.84/0125904/RD_1008.pdf
    Čísla2010: 8