Verejná správa – multidimenzionálny pohľad

1. Názov Verejná správa – multidimenzionálny pohľad
    Autorské údajeTomáš Černěnko
    Autor Černěnko Tomáš EUBFNHKVR - Katedra verejnej správy a regionálneho rozvoja FNH
    Zdrojový dokument Veřejná ekonomika a správa 2011 : sborník z mezinárodní vědecké konference konané ve dnech 6. – 8. září 2011 v Ostravě, 9. ročník. [S. 1-5]. - [Ostrava] : [Katedra veřejné ekonomiky Ekonomické fakulty VŠB - Technická univerzita Ostrava], [2011]. ISBN 978-80-248-2493-2 Sch., tab.
    PoznámkyVEGA 1/0254/10. - Res. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 351/354 - Verejná správa. Štátna správa
    Heslá správa verejná * financie verejné
    AnotáciaVerejná správa. Veda, proces, sústava inštitúcií. Všadeprítomná, každým identifikovateľná a väčšinou meniteľná. Je predmetom skúmania viacerých vedných disciplín. Každá z nich k nej pristupuje svojím vlastným spôsobom, na jej skúmanie používa vlastné nástroje a pozoruje ju z vlastnej perspektívy. Prečo teda napriek rastúcej miere poznania nedochádza k zlepšovaniu jej fungovania. Tri roviny verejnej správy - politická, ekonomická a správna.
    Kategória EPCPublikované príspevky na zahraničných vedeckých konferenciách
    Archív EPCE11 01390-003, originál dokumentu