Efektívnosť slovenských bánk

1. Názov Efektívnosť slovenských bánk
    Preklad názvuEfficiency of slovak banks
    Autorské údajeEva Grmanová
    Autor Grmanová Eva Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 9, č. 2 (2011), s. 21-26. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2011. ISSN 1336-3727 Grafy, tab.
    Systematika 336.71 - Bankovníctvo. Banky
    Heslá banky * Slovensko * efektívnosť ekonomická * analýza zhluková
    AnotáciaAnalýza miery technickej efektívnosti slovenských bánk v roku 2009 so zámerom určiť poradie bánk a stanoviť skupiny bánk, ktoré majú najviac podobné výsledky v dosiahnutej efektívnosti. Na odhad miery technickej efektívnosti je použitá metóda modelov analýzy obalu dát (DEA). Na analýzu efektívnosti bánk boli použité hodnoty ukazovateľov čisté úrokové výnosy, úvery a pohľadávky voči bankám a klientom a personálne náklady spolu so záväzkami voči bankám a klientom v roku 2009.
    Zväzky2011: 1-4