Vybrané otázky regionálneho rozvoja v SR s dôrazom na regionálne disparity

1. Názov Vybrané otázky regionálneho rozvoja v SR s dôrazom na regionálne disparity
    Preklad názvuSelected questions of regional development in SR, with emphasis on regional disparities
    Autorské údajeEva Ivanová
    Autor Ivanová Eva
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 9, č. 2 (2011), s. 27-36. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2011. ISSN 1336-3727
    Systematika 332.1 - Oblastné (regionálne) hospodárstvo. Priestorová ekonomika
    Heslá disparita * Slovensko * politika regionálna * rozvoj regionálny * Európska únia
    AnotáciaKrajiny Európskej únie sa pri budovaní zjednotenej Európy stretávajú z celým radom problémov, ktoré si dali za úlohu spoločnými silami vyriešiť. Jedným z takých to aktuálnych problémov je podpora rozvoja regiónov, ktorá má prispieť k zvýšeniu ich ekonomickej a sociálnej úrovne, ale najmä k odstraňovaniu disproporcií v rozvoji regiónov, pretože nerovnomernosť v rozvoji regiónov vytvára predpoklady pre ekonomickú a sociálnu zaostalosť určitých oblastí v rámci celej Európy. Preto sa vytvára koordinovaná politika podpory regiónov zabezpečovaná legislatívne a ekonomicky zo strany EÚ.
    Čísla2011: 1-4