Inštitúcie transformácie v procese čínskych hospodárskych reforiem

1. Názov Inštitúcie transformácie v procese čínskych hospodárskych reforiem
    Autorské údajeMária Fertaľová
    Autor Fertaľová Mária EUBFMVKDV - Katedra medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie FMV
    Zdrojový dokument Almanach : aktuálne otázky svetovej ekonomiky a politiky. Roč. 6, č. 1 (2011), s. 50-61. - Bratislava : Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, 2011. ISSN 1337-0715 Grafy, tab.
    Systematika 338.24 - Hospodárske riadenie
    Heslá Čína * reformy hospodárske * politika hospodárska * transformácia * podnik štátny
    AnotáciaČínske hospodárske reformy predstavujú unikátnu skúsenosť svetovej ekonomiky. Ich význam nespočíva iba v ich výsledkoch, ale aj v spôsobe, akým boli realizované. Reformný proces sa vyznačuje viacerými špecifikami, ktoré predstavujú alternatívu k tradične aplikovaným postupom. Čínska vláda vytvárala špecifické inštitúcie transfromácie, ktoré lepšie zodpovedali vnútorným podmienkam Číny a boli jedným z kľúčových determinantov úspechu reforiem. Príklady takýchto inštitúcií a analýza ich významu pre prebiehajúci proces reforiem a charakteristika ich pôsobenia vo vnútri čínskej ekonomiky.
    URLftp://193.87.31.84/0145601/A2011-1.pdf ftp://193.87.31.84/0145601/A2011-1.pdf
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE11 01772-001, kópia plného textu
    Čísla2011: 1