Environmentálne aspekty rozvoja mikroregiónu "Horné Záhorie- Unín"

1. Názov Environmentálne aspekty rozvoja mikroregiónu "Horné Záhorie- Unín"
    Preklad názvuEnvironmental aspects of development of microregion „Horné Záhorie – Unín“
    Autorské údajeKatarína Pavličková, Jana Balážová
    Autor Pavličková Katarína
    Spoluautori Balážová Jana
    Zdrojový dokument Geografické informácie 13. Č. (2009), s. 157-162. - Nitra : Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, 2009. ISBN 978-80-8094-637-1. ISSN 1337-9453
    Systematika 332.1 - Oblastné (regionálne) hospodárstvo. Priestorová ekonomika
    Heslá Slovensko * zdroje finančné * ruch cestovný * politika regionálna * mikroregióny
    AnotáciaV poslednej dobe sú rozvojové programy vidieka zamerané na čiastkovú revitalizáciu prostredia na lokálnej úrovni (obce), na mikroregionálnej úrovni (mikroregióny), na regionálnej úrovni alebo národnej úrovni. Za najproblematickejšiu je pri tom potrebné považovať mikroregionálnu úroveň, ktorá je síce na Slovensku dobre rozvinutá, ale zároveň naráža na množstvo problémov vyplývajúcich z nejasného legislatívneho postavenia a tým vznikajúcich ťažkostí v oblasti získavania finančných možností. V praktickej rovine sa to javí ako brzda rozvoja. Mikroregióny vznikajú spontánne ako odraz spoločných prírodných, ľudských a historických charakteristík určitého výseku väčších regiónov. Príklad funkčného mikroregiónu regiónu „Horné Záhorie – Unín“, environmentálne aspekty jeho rozvoja.
    Čísla2009: