Geografické aspekty ekonomickej integrácie (vybrané problémy)

1. Názov Geografické aspekty ekonomickej integrácie (vybrané problémy)
    Preklad názvuGeographical aspects of European integration (selected problems)
    Autorské údajeTibor Blažík, Erik Eleš
    Autor Blažík Tibor
    Spoluautori Eleš Erik
    Zdrojový dokument Geografické informácie 12. Č. (2008), s. 235-243. - Nitra : Fakulta prírodných vied Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, 2008. ISBN 978-80-8094-541-1. ISSN 1337-9453
    Systematika 330.341.4 - Štruktúrne zmeny
    Heslá Európska únia * geografia * Slovensko * integrácia ekonomická * integrácia regionálna
    AnotáciaAnalýza posledného vývoja EÚ z hľadiska integračných tendencií a ich priestorových a ďalších dôsledkov. Slovensko oslávilo už tretí rok členstva v tomto integračnom zoskupení a preto je dôležité uvedomiť si, že spomenuté procesy sa bezprostredne dotýkajú aj Slovenska. Kľúčovými aspektami, ktoré ovplyvňujú súčasný stav Európskej únie a jej ďalší vývoj je prehĺbenie integračných tendencií -transformácia EÚ, jej inštitcií, právomocí centra, Schengenský systém, menová únia, ako aj problematika ďalšieho rozširovania.
    Čísla2008: