Zkušenosti z Německa s reorganizací v rámci insolvenčního řízení

1. Názov Zkušenosti z Německa s reorganizací v rámci insolvenčního řízení
    Autorské údajeOlga Kupec
    Autor Kupec Olga
    Zdrojový dokument Ekonomika a management : vědecký časopis Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze. Č. 3 (2011). - Praha : Podnikohospodářská fakulta VŠE v Praze. ISSN 1802-8934
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 658.15 - Finančné hospodárstvo v podniku
    Heslá insolventnosť * reorganizácia finančná * reštrukturalizácia * podnik * úpadok podniku * riadenie podnikové * manažment krízový * legislatíva * Nemecko
    AnotáciaJednotné insolvenčné riadenie bolo jadrom reformy insolvenčného poriadku, ktorý platí od roku 1991. Tento zákon nahradil predchádzajúci poriadok o konkurze a vyrovnaní.. Vzorom bol americký Chapter 11 Bankruptcy codes. Jedným z hlavných cieľov bolo vytvorit zákonný systém, ktorý by bol schopný reorganizovať podniky v problémoch a tým chrániť hodnoty a pracovné miesta. Nemecké insolvenčné právo dáva k dispozícii v zásade dva spôsoby reorganizácie, reorganizáciu podľa insolvenčného plánu a prenesenú reorganizáciu (asset deals). Predovšetkým prenesená reorganizácia sa teší v praxi pre relatívne rýchly priebeh a eliminovanie rizík a záťaží z minulosti veľkej obľúbenosti.

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
    Plný text PDF315.3 KBverejne dostupné