Střet zájmů

1. Názov Střet zájmů
    Autorské údajeFilip Bušina
    Autor Bušina Filip
    Zdrojový dokument IMEA 2011 : sborník příspěvků z XI. mezinárodní konference studentů a mladých výzkumných pracovníků; Liberec, 14. a 15. dubna 2011. S. 444-449. - Liberec : Technická univerzita v Liberci, 2011. ISBN 978-80-7372-720-8
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 17 - Etika. Morálka
    Heslá konflikt záujmov * korupcia * politika * správa štátna * správa verejná * etika * morálka
    AnotáciaDefinícia stretu (konfliktu) záujmov. Konflikt záujmov a korupcia. Protikorupčná politika v oblasti stretu záujmov a jej nástroje. Stret záujmov v právnom poriadku Českej republiky. Príklady zákona o konflikte záujmov zo zahraničia (Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia).