Vzťah nezamestnanosti a reálnych miezd na úrovni okresov SR

1. Názov Vzťah nezamestnanosti a reálnych miezd na úrovni okresov SR
    Autorské údajeMartin Janotka
    Autor Janotka Martin EUBPHFKEK - Katedra ekonómie PHF - zrušené
    Zdrojový dokumentMladí vedci 2011 : zborník zo 4. medzinárodnej doktorandskej konferencie : Herľany, 6.-7. október 2011. S. [1-6]. - Košice : Technická univerzita v Košiciach, Ekonomická fakulta, 2011. ISBN 978-80-553-0760-2
    Systematika 519.2 - Pravdepodobnosť a matematická štatistika
    Heslá mzdy reálne * miera nezamestnanosti * analýza korelačná * koeficient korelácie
    AnotáciaV príspevku je potvrdenie všeobecného predpokladu, že vzťah medzi reálnymi mzdami a nezamestnanosťou je nepriamo úmerný. Tento vzťah bol sledovaný na úrovni okresov SR (NUTS IV) za obdobie rokov 2001-2010. Pomocou Pearsonovho koeficientu korelácie je dokázané, že aj na tejto úrovni nepriama závislosť medzi sledovanými premennými existuje a je štatisticky významná.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE11 01919-001, kópia plného textu