Akú úlohu zohráva motivácia pri výučbe cudzích jazykov?

1. Názov Akú úlohu zohráva motivácia pri výučbe cudzích jazykov?
    Autorské údajeHana Pašková, Eleonóra Zsapková
    Autor Pašková Hana EUBFAJKAJ - Katedra anglického jazyka FAJ
    Spoluautori Zsapková Eleonóra EUBFAJKAJ - Katedra anglického jazyka FAJ
    Zdrojový dokumentFórum cudzích jazykov : časopis pre jazykovú komunikáciu a výučbu jazykov. Roč. 3, č. 4 (2011), s. 19-24. - Sládkovičovo : Ústav jazykov a odbornej komunikácie, Vysoká škola Visegrádu v Sládkovičove, 2011. ISSN 1337-9321
    Systematika 37 - Výchova. Vzdelávanie. Vyučovanie
    Heslá vzdelávanie * jazyky cudzie * študenti * motivácia
    AnotáciaVyučovanie cudzieho jazyka je odlišné od vyučovania iných predmetov, čo vyplýva hlavne z jeho sociálneho aspektu. Učenie cudzieho jazyka nie je len učením zručností alebo systému pravidiel, ale súčasne aj formuje samotného študenta a to prijatím nového sociálneho a kultúrneho správania, ktoré vo významnej miere ovplyvňuje sociálnu povahu učiaceho sa. Motivačné faktory, ktoré ovplyvňujú učiaceho sa cudzie jazyky.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE11 01924-003, originál dokumentu