Využite metód hodnotenia investícií v investičnom rozhodovaní

1. Názov Využite metód hodnotenia investícií v investičnom rozhodovaní
    Autorské údajeSylvia Jenčová, Eva Litavcová
    Autor Jenčová Sylvia Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove
    Spoluautori Litavcová Eva Fakulta manažmentu PU v Prešove
    Zdrojový dokument Finančné trhy : odborný mesačník pre teóriu a prax finančných trhov. Č. Február (2012). - Bratislava : Derivát, 2012. ISSN 1336-5711 Grafy
    PoznámkyPopis urobený: 28.2. 2012. - Názov z titulnej obrazovky. - Bibliogr. odkazy
    Systematika 65.012.4 - Technika a metódy riadenia. Riadenie. Vedenie. Autorita
    Heslá rozhodovanie investičné * prostredie podnikateľské * stratégia investičná * podnik * konkurencieschopnosť
    AnotáciaV súčasnom konkurenčnom prostredí je základnou úlohou investičného procesu zabezpečovanie strategických potrieb podnikateľského subjektu. Nevyhnutnou podmienkou je zabezpečenie takých projektov, ktoré budú prispievať k tvorbe hodnoty podniku v pozitívnom zmysle. Rozhodovanie o investíciách čo, koľko, do čoho, kedy a ako patrí k najdôležitejším manažérskym rozhodnutiam o budúcom vývoji podniku a jeho efektívností. Investície tvoria nosný pilier dlhodobej prosperity podniku. Rozhodnutie a prijatie nevhodnej investície môže mať za dôsledok úpadok podniku. Z časového hľadiska by sa mal podnik orientovať predovšetkým na odpisy, na amortizáciu svojich aktív.
    Čísla2012: Február

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu