Finančné a hospodárske krízy vo svetle ekonomickej teórie

1. Názov Finančné a hospodárske krízy vo svetle ekonomickej teórie
    Preklad názvuFinancial and economic crises in the light of economic theories
    Autorské údajeEva Muchová, Marek Kálovec
    Autor Muchová Eva EUBFNHKET - Katedra ekonomickej teórie FNH
    Spoluautori Kálovec Marek EUBFNHKET - Katedra ekonomickej teórie FNH
    Zdrojový dokument Ekonomické rozhľady : vedecký časopis Ekonomickej univerzity v Bratislave. Roč. 40, č. 4 (2011), s. 460-475. - Bratislava : Ekonomická univerzita v Bratislave, 2011. ISSN 0323-262X Obr., tab.
    PoznámkyVEGA 1/0440/10. - VEGA 1/076/12. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Príspevok vznikol v rámci riešenia projektu VEGA 1/0440/10 a 1/076/12 Alternatívne prístupy k meraniu sociálno-ekonomického rozvoja (v kontexte Stratégie 2020 a ponaučení z globálnej finančnej krízy)
    Systematika 330.33 - Cyklickosť reprodukcie. Teória konjunktúry a kríz
    Heslá teórie ekonomické * dejiny myslenia ekonomického * dejiny teórií ekonomických * kríza hospodárska * kríza finančná * cykly hospodárske
    AnotáciaKríza v ekonomickej teórii. Typológia finančných kríz. Faktory vedúce k finančnej kríze. Transmisné mechanizmy finančných kríz. Súčasná globálna kríza z pohľadu ekonomickej teórie.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE11 02036-005, originál dokumentu
    Zväzky2011: 1-4