Daňový preplatok správca dane nevracia automaticky

1. Názov Daňový preplatok správca dane nevracia automaticky
    Autorské údajeJana Kušnírová
    Autor Kušnírová Jana EUBFNHKFI - Katedra financií FNH
    Zdrojový dokument Mzdové účtovníctvo a personalistika. (2.8.2012), [s. 1-2] online. - Bratislava : Verlag Dashöfer. ISSN 1338-4740
    Systematika 336.2 - Dane. Poplatky. Dávky. Odvody
    Heslá dane * daňovníci * správa daňová * úrok z omeškania * legislatíva * reformy daňové
    AnotáciaJedným z krokov kompletnej daňovej a colnej reformy bolo schválenie nového zákona upravujúceho oblasť správy daní a poplatkov v podobe " Nového daňového poriadku", s účinnosťou od januára 2012. Významná je časť zákona týkajúca sa vysporiadania daňového preplatku. Správca dane vracia daňový preplatok na základe žiadosti daňovníka v lehote do 30 dní od doručenia žiadosti o jeho vrátenie. Správca dane nemusí preplatok vrátiť v stanovenej lehote, avšak je povinný v lehote do 15 dní od vrátenia daňového preplatku rozhodnúť o priznaní úroku z omeškania.
    Kategória EPCPráce zverejnené na internete
    Archív EPCE12 00674-001, kópia plného textu