IAS 19 Zamestnanecké požitky podľa nových požiadaviek prijatých IASB

Autorské údajeDaša Mokošová, Libor Vašek
    Autor Mokošová Daša EUBFHIKUA - Katedra účtovníctva a audítorstva FHI
    Spoluautori Vašek Libor Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Zdrojový dokument Dane a účtovníctvo v praxi : mesačník plný informácií z oblasti daní, práva a účtovníctva. Roč. 17, č. 9 (2012), s. 53-57. - Bratislava : IURA EDITION, 2012. ISSN 1335-7034
    Vydavateľské údajeTab.
    Systematika 657 - Účtovníctvo
    Heslá štandardy účtovné medzinárodné * harmonizácia * požitky * zamestnanci * jednotka účtovná * odmeňovanie
    AnotáciaRada pre medzinárodné účtovné štandardy (IASB) v júni 2011 novelizovala IAS 19 Zamestnanecké požitky (Employee Benefits). Novelizácia zamestnaneckých požitkov je výsledkom projektu, ktorého cieľom bolo zdokonaliť oblasť účtovania penzií a iných požitkov po skončení zamestnania. Novelizovaný IAS 19 vstúpil do platnosti od 1. januára 2013. Skoršia aplikácia novelizovaného IAS 19 je povolená, ale účtovná jednotka musí o tejto skutočnosti informovať v účtovnej závierke. ( podľa IAS 8 Účtovná politika, zmeny v účtovných odhadoch a chyby (Accounting Policies, Changes in Accounting Estimates and Errors) sa má tento štandard uplatniť aj retrospektívne, pokiaľ účtovná jednotka nie je jednou z výnimiek uvedených v IAS 19 ods. 173).
    URLhttp://www.daneauctovnictvo.sk/sk/casopis/dane-a-uctovnictvo-v-praxi/ias-19-zamestnanecke-pozitky-podla-novych-poziadaviek-prijatych-iasb.m-2066.html
    Kategória EPCOdborné práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE12 00803-001, kópia plného textu
    Zväzky2012: 7-12