Analýza cyklov pri pôsobení vládneho sektora

1. Názov Analýza cyklov pri pôsobení vládneho sektora
    Súbežný názovAnalysis of cycles and effects of the government sector
    Autorské údajeMartin Feješ
    Autor Feješ Martin EUBFHIKOV - Katedra operačného výskumu a ekonometrie FHI
    Zdrojový dokument EDAMBA 2012 : proceedings of the [15th] international scientific conference for doctoral students and young researchers : 22nd november 2012, Bratislava, Slovak Republic. S. 266-275. - Bratislava : Publishing House EKONÓM, 2012. ISBN 978-80-225-3549-6
    Systematika 338.12 - Cyklický pohyb hospodárstva
    Heslá vývoj hospodársky * cykly hospodárske * vláda * výdavky * výdavky rozpočtu štátneho * rovnováha hospodárska * modely * rovnice diferenciálne
    AnotáciaAnalýza cyklického vlnenia jednotlivých premenných modelu pri využití znalosti diferenčných rovníc. Skúmanie zmien v správaní cyklov premenných modelu a ich konvergencie k rovnováhe. Predpokladá sa, že vládny sektor ovplyvňuje ekonomický vývoj proticyklicky, pričom autor kladie dôraz na dôležitosť správneho načasovania politiky. Oneskorené proticyklické opatrenia zo strany vlády (resp. výdavky vlády) môžu mať nežiaduce dôsledky pre ekonomický cyklus a ekonomickú rovnováhu.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE12 01517-065, originál dokumentu