Požiadavky na znalosti manažérov v oblasti IKT – vrcholoví manažéri

1. Názov Požiadavky na znalosti manažérov v oblasti IKT – vrcholoví manažéri . 2
    Autorské údajeVladimír Bolek
    Autor Bolek Vladimír EUBFPMKIM - Katedra informačného manažmentu FPM
    Zdrojový dokumentHR v praxi. Riadenie ľudských zdrojov v praxi. (3.5.2013), [s. 1], [1 NS], online. - Bratislava : Verlag Dashöfer, 2013. ISSN 1338-564X
    PoznámkyPopis urobený: 9.5.2013. - Názov z titulnej obrazovky
    Systematika 65.012.4 - Technika a metódy riadenia. Riadenie. Vedenie. Autorita
    Heslá manažéri * systémy informačné * technológie informačné * technológie komunikačné * vedomosti
    AnotáciaVrcholoví manažéri by mali byť znalí v oblasti EIS – Exekutívnych informačných systémov (Executive information systems) a dokázať z nich čerpať, dolovať interné, ale i externé relevantné informácie za účelom splnenia strategického cieľa organizácie. Zručnosť v OIS - Kancelárskych informačných systémoch (Office information systems), medzi ktoré patrí napr. kompletný balík Office, je nevyhnutnou podmienkou úspešnosti vrcholového manažmentu. Manažéri musia byť znalí IS/IT v oblasti riadenia podnikových informácií s prepojením na všetky oblasti a úrovne riadenia podniku a musia podporovať EDI - Elektronickú výmenu dát (Electronic data interchange) medzi organizáciami, obchodnými inštitúciami, finančnými inštitúciami a pod., ale i v rámci stupňov riadenia.
    URLhttp://www.hrvpraxi.sk/poziadavky-na-znalosti-manazerov-v-oblasti-ikt-2-cast-vrcholovi-manazeri-uniqueiduchxzASYZNatvABpzW7TbexXvaQEUgaA/?copyright=1
    Kategória EPCPráce zverejnené na internete
    Archív EPCE13 00340-001, kópia plného textu