Otváranie sa slovenských vysokých škôl svetu

1. Názov Otváranie sa slovenských vysokých škôl svetu
    Súbežný názovOpening of the Slovak universities of the world
    Autorské údajeMagdaléna Přívarová
    Autor Přívarová Magdaléna EUBFNHKET - Katedra ekonomickej teórie FNH
    Zdrojový dokument Vybudovanie laboratória makroekonomických analýz a prognóz II. : recenzovaný zborník príspevkov z vedeckého a odborného workshopu v rámci riešeného projektu OPVaV : vytvorenie excelentného pracoviska ekonomického výskumu pre riešenie civilizačných výziev v 21. storočí : Bratislava 29. apríl 2013. [S. 1-6] CD-ROM. - [Bratislava] : [Vydavateľstvo EKONÓM], [2013]. ISBN 978-80-225-3616-5 Tab.
    PoznámkyITMS 26240120032. - Res. angl., slov. Bibliogr. odkazy
    Systematika 378 - Vysoké školstvo. Vedecká výučba
    Heslá študenti zahraniční * migrácia * Slovensko * vzdelávanie vysokoškolské * internacionalizácia
    AnotáciaV súčasnom období globalizácie dochádza k výraznému nárastu internacionalizácie vysokoškolského vzdelávania. Zahraniční študenti predstavujú významnú časť migrujúcej populácie do krajín EÚ. Slovenská republika je zatiaľ na okraji záujmu zahraničných študentov. Príčiny môžu byť rôzne, ako napríklad neatraktívnosť Slovenska ako cieľovej krajiny pre študentov, slabá propagácia slovenských vysokých škôl v zahraničí, nízky počet študijných odborov v inom ako slovenskom jazyku a v neposlednom rade zložitosť získania pracovného povolenia a s tým súvisiaceho povolenia na pobyt po ukončení štúdia.
    Kategória EPCPublikované pozvané príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Archív EPCE13 00422-019, originál dokumentu