Vplyv remitencií na rozvoj ekonomík

1. Názov Vplyv remitencií na rozvoj ekonomík
    Autorské údajeEva Jančíková
    Autor Jančíková Eva EUBFMVKDV - Katedra medzinárodných ekonomických vzťahov a hospodárskej diplomacie FMV
    Zdrojový dokument Almanach : aktuálne otázky svetovej ekonomiky a politiky. Roč. 9, č. 1 (2014), s. 5-23 online. - Bratislava : Fakulta medzinárodných vzťahov Ekonomickej univerzity v Bratislave, 2014. ISSN 1337-0715
    Systematika 330.322 - Investície. Tvorba kapitálu
    Heslá remitencie * analýza ekonomická * analýza finančná * rozvoj hospodársky * migrácia * spolupráca hospodárska medzinárodná * chudoba
    AnotáciaTeoretické východiská vplyvu remitencií na rozvoj ekonomík. Analýza vplyvu remitencií na rozdeľovanie príjmov, zmierňovanie chudoby a individuálny hmotný blahobyt. Na makroekonomickej úrovni sa vplyv remitencií prejavuje na zamestnanosti, produktivite práci a raste. Okrem toho sú aj významným zdrojov na krytie deficitov platobnej bilancie. Trendy v globálnej migrácii a remitenčných tokoch boli v posledných rokoch ovplyvňované ekonomickou krízou, úsilím migrantov znížiť spotrebu a vplyvom zmeny kurzov. Finančná kríza upozorňuje na význam remitencií a priviedla mnohé krajiny k prijatiu opatrení v oblasti migračnej politiky a upozornila na potrebu koordinácie politík medzi jednotlivými krajinami tak, aby ponuka práce migrantov zodpovedala existujúcemu dopytu a migrácia prinášala výhody pre vysielajúce aj prijímajúce krajiny, a zároveň aj pre migrantov.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE14 00356-005, kópia plného textu
    Čísla2014: 1