Vizualizáca viacrozmerných demografických údajov

1. Názov Vizualizáca viacrozmerných demografických údajov
    Preklad názvuMultidimensional demographic data visualization
    Autorské údajeDana Jašková
    Autor Jašková Dana
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 12, č. 2 (2014), s. 40-48. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2014. ISSN 1336-3727
    Systematika 519.2 - Pravdepodobnosť a matematická štatistika
    Heslá analýza štatistická viacrozmerná * údaje štatistické * ukazovatele kvantitatívne * grafy * ukazovatele demografické
    AnotáciaVizualizácia údajov je jedným zo základných pomocníkov pre údajovú analýzu. Pokiaľ v údajoch sa pracuje s väčším množstvom premenných, nemôžu sa použiť klasické dvojrozmerné, alebo trojrozmerné grafy. Jedna z možností je využitie ikonových grafov, konkrétne Chernoffových tvári. Pri hľadaní určitých podobností medzi objektmi, ktoré tvoria štatistický súbor možno využiť metódu zhlukovej analýzy. Pri analýze stavu a vývoja obyvateľstva sa používajú kvantitatívne ukazovatele, ktoré sa opierajú o bežnú štatistickú a matematickú terminológiu.
    Zväzky2014: 1-4