1. Názov Rozdiely vo vývoji trhu práce v regiónoch Slovenskej republiky a Poľskej republiky
    Preklad názvuDifferences in labor market development in the regions of Slovakia and Poland
    Autorské údajeJana Masárová, Eva Koišová, Monika Gullerová
    Autor Masárová Jana
    Spoluautori Koišová Eva
    Gullerová Monika
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 12, č. 2 (2014), s. 49-60. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2014. ISSN 1336-3727
    Systematika 331.5 - Trh práce. Zamestnanosť
    Heslá Slovensko * Poľsko * porovnanie medzinárodné * trh práce * miera nezamestnanosti
    AnotáciaNa vytvorený produkt, a teda na ekonomický a sociálny vývoj v štáte a jednotlivých regiónoch,má priamy vplyv situácia na trhu práce, osobitne zamestnanosť a nezamestnanosť. Zamestnanosť má priamy vplyv na vytvorený produkt, a teda na ekonomický a sociálny vývoj v štáte a jednotlivých regiónoch. Poukazuje na flexibilitu trhu práce. Vývoj na trhu práce v Európe bol v ostatných rokoch poznačený nástupom celosvetovej hospodárskej krízya finančnej krízy. Analýza trhu práce Slovenskej republiky a Poľska na základe skúmania vývoja miery zamestnanosti, miery nezamestnanosti a miery dlhodobej nezamestnanosti, s cieľom zistiť podobnosti, resp. rozdiely vo vývoji trhu práce v regiónoch uvedených štátov.
    Zväzky2014: 1-4