Nově v boji proti korupci? Index globální integrity

1. Názov Nově v boji proti korupci? Index globální integrity
    Preklad názvuNew remedy for fighting corruption global integrity index
    Autorské údajeAnna Bajzíková, Milan Žák
    Autor Bajzíková Anna
    Spoluautori Žák Milan
    Zdrojový dokument Ekonomické listy : odborný vědecký časopis Vysoké školy ekonomie a managementu. Roč. 1, č. 1 (2010), s. 28-37 online. - Praha : Centrum ekonomických studií VŠEM, 2010. ISSN 1804-4166
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 323 - Vnútorná politika
    Heslá politika vnútorná * moc politická * porovnanie medzinárodné * korupcia * indexy súhrnné * transparentnosť * čas
    AnotáciaIndex vnímania korupcie je súhrnným indexom spracovávaným každoročne Transparency International a vychádza zo šetrenia subjektívnych názorov respondentov. Hodnotenie každej krajiny obsahuje tri hlavné elementy: kvalitatívne a kvantitatívne výsledky hodnotenia indikátorov integrity a časový prehľad korupčných káuz.
    Čísla2010: 1