Situácia na pracovných trhoch krajín Európskej únie v poslednom desaťročí

1. Názov Situácia na pracovných trhoch krajín Európskej únie v poslednom desaťročí
    Preklad názvuLabour markets situation in EU countries in the last ten yeras
    Autorské údajeEva Rievajová, Roman Klimko
    Autor Rievajová Eva EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Spoluautori Klimko Roman EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Zdrojový dokument Acta academica karviniensia : vědecký recenzovaný časopis. Roč. 14, č. 4 (2014), s. 66-76. - Karviná : Slezská univerzita v Opavě, Obchodně podnikatelská fakulta, 2014. ISSN 1212-415X
    PoznámkyVEGA1/0103/12 "Trh práce vo väzbe na ekonomický rast v kontexte spoločensko-ekonomických zmien". - ITMS 26240120032 "Vytvorenie excelentného pracoviska ekonomického výskumu pre riešenie civilizačných výziev v 21. storočí"
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 331.5 - Trh práce. Zamestnanosť
    Heslá trh práce * Európska únia * miera nezamestnanosti * politika zamestnanosti
    AnotáciaIdentifikácia a zhodnotenie situácie a trendov vývoja na európskych trhoch práce. Koordinačné tendencie pre oblasť zamestnanosti v rámci EÚ. Európska stratégia zamestnanosti, ktorá predstavuje v podmienkach EÚ hlavný nástroj na koordináciu úsilia členských štátov v oblasti trhov práce. Kľúčové výzvy, ktorých cieľom je mobilizácia zamestnanosti na účely rastu.
    Kategória EPCVedecké práce v zahraničných nekarentovaných časopisoch
    Odkazy (1) - KNIHY
    Archív EPCE14 01792-001, kópia plného textu