Konkurencieschopnosť verzus ekonomická výkonnosť štátov V4

Autorské údajeEva Ivanová, Marcel Kordoš
    Autor Ivanová Eva
    Spoluautori Kordoš Marcel
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 13, č. 1 (2015), s. 15-25. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2015. ISSN 1336-3727
    Systematika 339.137 - Konkurencia
    Heslá Slovensko * Vyšehradská štvorka * prostredie ekonomické * indexy * konkurencieschopnosť * výkonnosť ekonomiky * rozvoj trvalo udržateľný
    AnotáciaKonkurencieschopnosť ekonomiky sa stala v medzinárodných vzťahoch dôležitou kategóriou súvisiacou s procesom zintenzívnenia medzinárodnej deľby práce, ktorý nadobudol nový rozmer v procese globalizácie. Otázky ako a akým spôsobom konkurencieschopnosť môže mať vplyv na podnikateľské prostredie krajín V-4 z hľadiska ich ekonomickej výkonnosti, a to v rámci ich ďalšieho sociálneho a ekonomického rozvoja. Možnosti zabezpečenia udržateľného hospodárskeho rastu v ekonomikách štátov V-4, a tým zvýšenie konkurencieschopnosti EÚ v rámci trojice svetovej ekonomiky v medzinárodnom prostredí systému svetovej ekonomiky.
    Zväzky2015: 1-4