Trendy vo vývoji poistného trhu v Slovenskej republike

1. Názov Trendy vo vývoji poistného trhu v Slovenskej republike
    Preklad názvuInsurance market development trends in the Slovak Republic
    Autorské údajeJana Masárová, Eva Koišová, Mária Šedivá
    Autor Masárová Jana
    Spoluautori Koišová Eva
    Šedivá Mária
    Zdrojový dokument Sociálno-ekonomická revue : vedecký časopis Fakulty sociálno-ekonomických vzťahov Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Roč. 13, č. 1 (2015), s. 26-34. - Trenčín : Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne, 2015. ISSN 1336-3727
    Systematika 368 - Poisťovníctvo
    Heslá Slovensko * meranie výkonnosti * trh poistný * Európska únia * poisťovne * analýza ekonomická
    AnotáciaÚroveň poistného trhu a výsledky odvetvia poisťovníctva úzko súvisia s ekonomickou výkonnosťou štátu. Na vývoj poistného trhu v Slovenskej republike pôsobilo viacero závažných faktorov ako prechod z centrálne riadenej ekonomiky na trhovú, vznik samostatného štátu Slovenskej republiky, ale aj vstup Slovenska do Európskej únie a jej štruktúr. Pohľad na vývoj vybraných ukazovateľov výkonnosti poistného trhu a komerčných poisťovní so sídlom na území Slovenskej republiky v rokoch 2008-2013.
    Zväzky2015: 1-4