Ekonomický rast a jeho vplyv na spoločenský blahobyt a kvalitu života

1. Názov Ekonomický rast a jeho vplyv na spoločenský blahobyt a kvalitu života
    Autorské údajeJana Naščáková, Lucia Bednárová, Monika Tomčíková, Jozef Zuzik
    Autor Naščáková Jana EUBPHFKOP - Katedra obchodného podnikania PHF
    Spoluautori Bednárová Lucia EUBPHFKEK - Katedra ekonómie PHF
    Tomčíková Monika EUBPHFKMA - Katedra manažmentu PHF
    Zuzik Jozef
    Zdrojový dokument Transfer inovácií : špecializovaný elektronický časopis zameraný na vedecko-technické výstupy grantových a podnikových inovačných stratégií. Č. 32 (2015), s. 72-76 online. - Košice : Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach, 2015. ISSN 1337-7094
    Vydavateľské údajeTab.
    PoznámkyVEGA 1/0708/14. - Popis urobený: 17.1. 2016. - Bibliogr. odkazy. - Príspevok je súčasťou riešenia projektu VEGA 1/0708/14: „Udržateľný rozvoj vysokoškolského vzdelávania v manažérskych odboroch“.
    Systematika 330.35 - Hospodársky rast
    Heslá rast hospodársky * kvalita života * spotreba energie * ukazovatele makroekonomické * produkt domáci hrubý
    AnotáciaVzájomné súvislosti medzi ekonomickým rastom, spotrebou prírodných zdrojov a energie potrebných pre zabezpečenie ekonomického rastu, spoločenským blahobytom a kvalitou života obyvateľstva. Následky ekonomického rastu a sumarizácia ukazovateľov merania ekonomického rastu, úrovne spotreby prírodných zdrojov a energií, spoločenského blahobytu a kvality života.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE15 01365-001, kópia plného textu
    Čísla2015: 32