1. Názov Predčasné ukončenie školskej dochádzky ako jeden z čiastkových cieľov stratégie Európa 2020
    Autorské údajeEmília Duľová Spišáková, Barbora Gontkovičová
    Autor Duľová Spišáková Emília EUBPHFKEK - Katedra ekonómie PHF - zrušené
    Spoluautori Gontkovičová Barbora EUBPHFKOP - Katedra obchodného podnikania PHF
    Zdrojový dokument Transfer inovácií : špecializovaný elektronický časopis zameraný na vedecko-technické výstupy grantových a podnikových inovačných stratégií. Č. 33 (2016), s. 74-77 online. - Košice : Strojnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach, 2016. ISSN 1337-7094
    Heslá Európa * politika vzdelávania * Slovensko * vzdelávanie * kapitál ľudský
    AnotáciaPohľad na jeden z čiastkových cieľov stratégie Európa 2020, ktorým je vzdelávanie. Konkrétne problematika predčasného ukončenia školskej dochádzky vo vybraných krajinách Európskej únie. V roku 2015 plní stanovené ciele už trinásť krajín Európskej únie a deväť krajín potrebuje pre splnenie kritérií hodnotu ukazovateľa predčasne ukončenej školskej dochádzky znížiť o menej ako 2 %. Krajiny ako Malta, Rumunsko a Španielsko majú pred sebou ešte pomerne dlhú cestu k naplneniu stanovených cieľov. V prípade Slovenska, v posledných rokoch došlo k narušeniu nastoleného pozitívneho vývoja. Pokiaľ by tento trend pokračoval, tak podľa predikcie by sa krajina k naplneniu cieľa v podobe ukazovateľa predčasnej ukončenej školskej dochádzky na úrovni 6 % nielenže nepriblížila, ale dokonca by sa mu vzdialila. Preto je nevyhnutné, aby kompetentní prijali efektívne opatrenia na zlepšenie súčasnej situácie.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE16 00731-001, kópia plného textu
    Čísla2016: 33