1. Názov Work Intensity of Households: Multinomial Logit Analysis and Correspondence Analysis for Slovak Republic
    Preklad názvuPracovná intenzita domácností: Multinomická logistická regresia a korešpondenčná analýza pre Slovenskú republiku
    Autorské údajeErik Šoltés, Mária Vojtková, Tatiana Šoltésová
    Autor Šoltés Erik EUBFHIKSA - Katedra štatistiky FHI
    Spoluautori Vojtková Mária EUBFHIKSA - Katedra štatistiky FHI
    Šoltésová Tatiana EUBFHIKMA - Katedra matematiky a aktuárstva FHI
    Zdrojový dokument Statistika : statistics and economy journal. Vol. 98, no. 1 (2018), s. 19-36 online. - Praha : Český statistický úřad, 2018. ISSN 1804-8765
    PoznámkyVEGA 1/0548/16. - Registrovaný: Scopus. - Registrovaný: Web of Science
    Jazyk dokumentuangličtina
    Krajina vydaniaČeská republika
    Heslá analýza regresná * metódy štatistické * vylúčenie sociálne * chudoba * nezamestnanosť
    AnotáciaVylúčenie z trhu práce je vážny sociálny problém, ktorým sa zaoberá Stratégia Európa 2020. V minulosti pozornosť štatistikov a sociológov v boji proti chudobe a sociálnemu vylúčeniu sa sústreďovala, najmä na príjmovú chudobu a materiálnu depriváciu, v poslednom čase mnohé štúdie a analýzy sa oveľa viac zameriavajú na prácu. Domácnosti využívajú svoj pracovný potenciál na menej ako 20%, majú veľmi nízku pracovnú intenzitu a členovia týchto domácností sú zahrnutí do populácie ľudí, ktorým hrozí chudoba, alebo sociálne vylúčenie. Nízke využívanie pracovného potenciálu domácností, riziko príjmovej chudoby a hrozba materiálnej deprivácie výrazne narastajú. Analýza intenzity slovenských domácností je založená na faktoroch, ktoré monitoruje EU-SILC 2015.
    Kategória EPCADM
    Registrované vWOS