Zadržiavanie vody v mestách - teória a praktické riešenia

1. Názov Zadržiavanie vody v mestách - teória a praktické riešenia
    Preklad názvuUrban Water Retention - Theoretical Aspects and Practical Measures
    Autorské údajeĽuboš Jurík, Jozefína Pokrývková
    Autor Jurík Ľuboš
    Spoluautori Pokrývková Jozefína
    Zdrojový dokument Životné prostredie : revue pre teóriu a starostlivosť o životné prostredie. Roč. 52, č. 1 (2018), s. 42-48. - Bratislava : Ústav krajinnej ekológie SAV, 2018. ISSN 0044-4863
    Heslá voda * voda odpadová * voda povrchová * nádrže vodné * čistiarne vôd odpadových * mestá * ekológia * infraštruktúra zelená
    AnotáciaTeoretické aspekty hospodárenia s vodou v mestách. Integrovaný manažment vody v mestách. Zelená infraštruktúra a jej definícia. Využitie zrážkových vôd v mestách. Zadržiavanie vody v mestách. Zelené a modré strechy. Zeleň na stenách budov. Zadržiavanie vody na povrchu územia. Priepustné povrchy územia. Komplexné riešenia zadržiavania a hospodárenia s vodou.
    Zväzky2018: 1-4

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu