Možnosti preukazovania výdavkov na účely zistenia základu dane v SR a ČR

1. Názov Možnosti preukazovania výdavkov na účely zistenia základu dane v SR a ČR : bakalárska práca
    Autorské údajeDana Zahornacká, školiteľ: Milan Gedeon
    Autor Zahornacká Dana
    Ďalší autori Gedeon Milan (Školiteľ (konzultant)) EUBFHIKUA - Katedra účtovníctva a audítorstva FHI
    Korporácia Fakulta hospodárskej informatiky EU . Katedra účtovníctva a audítorstva
    Vydavateľské údajeBratislava, 2019. - 46 s.
    Druh dokumentupráce záverečné bakalárske (Bc.)
    Báza dátZÁVEREČNÉ PRÁCE
    Signatúra909519

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
    Elektronická verzia práce1 MBz IP adresy EU po prihlásení
    NázovPreklad názvu
    Prognózovanie zručností dospelých na Slovensku: metodické otázky súvisiace s pripravovaným prieskumom PIACC
    Autorské údaje
    Eduard Nežinský
    Nežinský Eduard EUBFNHKHP - Katedra hospodárskej politiky FNH
    Zdrojový dokument
    Prognostické práce. Vol. 13, no. 2 (2021), pp. 86-96 online. - Bratislava : Prognostický ústav SAV, 2021. ISSN 1338-3590
    DOIPoznámky
    VEGA 2/0002/18
    Druh dokumentu
    rozpis článkov z periodík
    Jazyk dokumentu
    angličtina
    Krajina vydania
    Slovenská republika
    HesláAnotácia
    Vzhľadom na globálne trendy digitalizácie a automatizácie sa kvalita ľudského kapitálu odvíja od kognitívnych schopností zamestnancov. Ich meranie v projekte PIAAC je metodicky kompatibilné s testovaním žiakov pomocou PISA v oblasti matematickej a čitateľskej gramotnosti. Projekcie PIAAC na rok 2030 využívajú výsledky PISA ako determinant kognitívnych schopností v neskoršom živote. Klesajúci trend výsledkov PISA naznačuje zhoršovanie výkonnosti PIAAC naprieč vekovými kategóriami a presúva ťažisko kognitívnych schopností populácie smerom k vyšším vekovým skupinám. Nadchádzajúce testovanie PIAAC 2022 má potenciál lepšie identifikovať trendy, porovnávať kohorty v priebehu času a spresňovať prognózy.
    Kategória EPC
    Vedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Báza dát
    PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ