Počet záznamov: 1  

Economic Convergence of Czech Regions in Terms of GDP and Unemployment Rate in Response to FDI Flows: Do Businesses and Regions Flourish?

 1. Názov Economic Convergence of Czech Regions in Terms of GDP and Unemployment Rate in Response to FDI Flows: Do Businesses and Regions Flourish?
  Preklad názvuEkonomická konvergencia českých regiónov z hľadiska HDP a miery nezamestnanosti v reakcii na toky priamych zahraničných investícií: prosperujú podniky a regióny?
  Autorské údajeSimona Hašková, Petr Volf, Veronika Machová
  Autor Hašková Simona
  Spoluautori Volf Petr
  Machová Veronika
  Zdrojový dokument AD ALTA : journal of interdisciplinary research. Vol. 9, no. 1 (2019), s. 326-329. - Hradec Králové : MAGNANIMITAS, 2019. ISSN 2464-6733
  Druh dokumenturozpis článkov z periodík
  Jazyk dokumentuangličtina
  Krajina vydaniaČeská republika
  Heslá konvergencia * Česko * regióny * podnik * produkt národný hrubý * nezamestnanosť * investície priame zahraničné * investície zahraničné * analýza regresná * analýza korelačná * analýza štatistická
  AnotáciaKonvergenčná analýza regiónov Českej republiky z obdobia rokov 2000 - 2017. Dve koncepcie konvergencie, ktoré sú metodicky popísané a aplikované. Konvergenčná metóda na sledovanie regionálnej variability reálneho hrubého domáceho produktu na obyvateľa. Koncepcia konvergencie na hodnotenie tendencie chudobnejších regiónov rásť rýchlejšie ako bohatšie časti. Výsledky analýzy, ktoré nepreukázali žiadnu hmatateľnú tendenciu českých regiónov zbližovať sa. Úloha tokov priamych zahraničných investícií (PZI) ako katalyzátora, ktorý by mal prispievať ku konvergencii českých regiónov z hľadiska nezamestnanosti. Skúmanie predpokladu, že toky PZI vytvárajú nové pracovné miesta a prispievajú k znižovaniu nezamestnanosti, pomocou štatistického aparátu, regresnej a korelačnej analýzy.
  Báza dátČLÁNKY
  OdkazyPERIODIKÁ-Súborný záznam periodika
  Čísla2019: 1

  Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
  Plný text PDF2.2 MBz IP adresy SEK po prihlásení
  článok

  článok