1. Názov Brexit: An Assessment of the Unprecedented Divorce Story and the Long Path to Ex-Membership
    Preklad názvuBrexit: Hodnotenie bezprecedentného odlúčenia a dlhá cesta k ex-členstvu
    Autorské údajeGozde Kaya
    Autor Kaya Gozde
    Zdrojový dokument European Scientific Journal. Vol. 16, no. 17 (2020), pp. 1-28. - Azores : European Scientific Institute and University of the Azores, 2020. ISSN 1857-7431
    DOI 10.19044/esj.2020.v16n17p1
    Jazyk dokumentuangličtina
    Krajina vydaniaPortugalsko
    Heslá Veľká Británia * Spojené kráľovstvo * Európska únia * prognózy * referendum * politika hospodárska medzinárodná * politika zahraničná * vzťahy hospodárske medzinárodné * kríza * brexit
    AnotáciaAnalýza možných vplyvov Brexitu na Spojené kráľovstvo z interdisciplinárneho prístupu, ktorý sa snaží zamerať na pravdepodobné právne, politické a ekonomické následky. Brexit pravdepodobne negatívne ovplyvní Spojené kráľovstvo, hoci sa považuje za jeden z najsilnejších a najbohatších členských štátov EÚ. Kontroverzné aspekty a proces vyjednávania medzi Spojeným kráľovstvom a EÚ pred referendom o Brexite. Analýza pravdepodobného dopadu pandémie Covid-19 z hľadiska prebiehajúcich rokovaní strán o určení budúceho obchodného vzťahu. Precedens pre Brexit.
    Čísla2020: 17

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu