Počet záznamov: 1  

Kolektívne pracovné právo a kolektívna zmluva v československom práve 20. a 30. rokov 20. storočia (proklamácie, legislatívne návrhy, sociálne očakávania a ideály)

 1. Názov Kolektívne pracovné právo a kolektívna zmluva v československom práve 20. a 30. rokov 20. storočia (proklamácie, legislatívne návrhy, sociálne očakávania a ideály)
  Autorské údajeMiriam Laclavíková, Tomáš Gábriš
  Autor Laclavíková Miriam
  Spoluautori Gábriš Tomáš
  Zdrojový dokument Štát a právo : [vedecko-teoretický časopis]. Roč. 8, č. 4 (2021), s. 216-237. - Banská Bystrica : BELIANUM, 2021. ISSN 1339-7753
  DOI 10.24040.2021.8.4.216-237
  Druh dokumenturozpis článkov z periodík
  Jazyk dokumentuslovenčina
  Krajina vydaniaSlovenská republika
  Heslá práva ľudské * práva pracovníkov * práva sociálne * právo * kolektív * kolektív pracovný * zamestnanci * zamestnávatelia * legislatíva * vláda * zmluvy * zmluvy kolektívne * Československo * vyjednávanie * vyjednávanie kolektívne * štrajky
  AnotáciaPokusy o reguláciu kolektívnych zmlúv v Československu v medzivojnovom období na pozadí vývoja kolektívneho a individuálneho pracovného práva. Zrod týchto zložiek pracovného práva súvisel s pretrvávajúcim konfliktom súkromnoprávnej a verejnoprávnej regulácie, aj medzi sociálnymi a ekonomickými záujmami zamestnancov a zamestnávateľov. To viedlo k návrhom zákonov upravujúcich inštitút kolektívnej zmluvy a ich neúspechu. V r. 1937 sa nariadením vlády podarilo v ČSR nastoliť úpravu sociálnej ochrany zamestnancov podľa dobového štandardu.
  Báza dátČLÁNKY
  OdkazyPERIODIKÁ-Súborný záznam periodika
  Čísla2021: 4

  Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
  Plný text PDF406.5 KBverejne dostupné
  článok

  článok

Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.