Počet záznamov: 1  

Changes of Worldview Structures in the Czech Republic and Slovakia After 1990. Methodological Aspects of Measuring Religiosity and “Nones”

 1. Názov Changes of Worldview Structures in the Czech Republic and Slovakia After 1990. Methodological Aspects of Measuring Religiosity and “Nones”
  Preklad názvuZmeny svetonázorových štruktúr v Českej republike a na Slovensku po roku 1990. Metodologické aspekty merania religiozity
  Autorské údajeMiroslav Tížik
  Autor Tížik Miroslav
  Zdrojový dokument Sociológia : časopis pre otázky sociológie. Roč. 55, č. 4 (2023), s. 434 - 464. - Bratislava : Sociologický ústav SAV, 2023. ISSN 0049-1225
  DOI https://doi.org/10.31577/sociologia.2023.55.4.16
  Druh dokumenturozpis článkov z periodík
  Jazyk dokumentuangličtina
  Krajina vydaniaSlovenská republika
  Heslá sociometria * štúdie sociologické * sčítanie ľudu * náboženstvo * svetonázor * Slovensko * Česko
  AnotáciaŠtúdia sa zameria na analýzu metodiky používanej v oboch krajinách a na rôzne riziká spojené s pokusom o porovnanie výsledkov medzi týmito dvoma krajinami. Rozdielne výsledky prieskumov a sčítaní ľudu vedú aj k podstatným rozdielom v interpretácii výsledkov trendov zmien religiozity, čo vedie k potrebe hlbšej analýzy vplyvu rôznych metód na získané výsledky. Porovnania sa budú týkať možných spôsobov analýzy skupiny ľudí, ktorí sa hlásia k náboženskej príslušnosti, aj tých, ktorí sa k náboženskej príslušnosti nehlásia. Spôsoby porovnávania výsledkov zo sčítaní sa budú testovať pomocou štúdií typu prieskumov EVS/WVS.
  Báza dátČLÁNKY
  OdkazyPERIODIKÁ-Súborný záznam periodika
  Čísla2023: 4

  Názov súboruVeľkosťTyp prístupu
  Plný text PDF912.3 KBz IP adresy SEK po prihlásení
  článok

  článok

Počet záznamov: 1  

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.