Sociálny pedagóg

1. Názov Sociálny pedagóg
    Autorské údajeZdenka Matulová Juríková
    Autor Matulová Juríková Zdenka
    Zdrojový dokument Didaktika : [odborný dvojmesačník]. Roč. 5, č. 4 (2024), s. 30-32. - Bratislava : Wolters Kluwer SR, 2024. ISSN 1338-2845
    Heslá pedagogika sociálna * zamestnanci odborní * správanie * žiaci * rodina * prevencia * intervencie * rozvoj profesijný
    AnotáciaKompetenčný profil sociálneho pedagóga. Identifikácia vývinových a individuálnych charakteristík. Analýza sociokultúrneho prostredia. Identifikácia špecifík vývinu, učenia a správania. Plánovanie, projektovanie a realizácia prevencie. Poradenská a konzultačná činnosť. Realizácia intervencie, reedukácie a socioterapie. Hodnotenie činností. Profesijný rozvoj.
    Čísla2024: 4