Srovnávací pohled na vysokoškolské studium v Evropě. 2.

1. Názov Srovnávací pohled na vysokoškolské studium v Evropě. 2. : Přístup na vysoké školy. Počty studentů.
    Autorské údajeJ.P. Jallade
    Autor Jallade J.P.
    Zdrojový dokumentAlma Mater. Roč. 3, č. 2 (1993), s. 95-109
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 378 - Vysoké školstvo. Vedecká výučba
    Heslá skúšky prijímacie * štúdium vysokoškolské * školy vysoké * študenti * Nemecko * Veľká Británia * Francúzsko * Švédsko * Španielsko * západná Európa * porovnanie štatistické medzinárodné
    AnotáciaPravidlá a postupy pri prijímaní na vysoké školy v Nemecku, Veľkej Británii, Francúzsku, Švédsku a Španielsku. Kohorta kvalifikovaných absolventov stredných škôl. Riadenie prechodu študentov zo stredných škôl na vysoké školy. Trendy a vyhliadky v počtoch študentov do r. 2000.