Školné a systém finančních podpor na vysokých školách v zemích EU

1. Názov Školné a systém finančních podpor na vysokých školách v zemích EU
    Autorské údajeM. Váňová
    Autor Váňová M.
    Zdrojový dokument Alma mater. Roč. 6, č. 1 (1996), s. 48-52. - Praha : Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy, 1996. ISSN 1210-0544
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 378 - Vysoké školstvo. Vedecká výučba
    Heslá školy vysoké * poplatky * podpory * Európska únia * Dánsko * Luxembursko * Rakúsko * Grécko * Nemecko * Švédsko * Francúzsko * Veľká Británia
    AnotáciaSituácia v niektorých krajinách EÚ. Dánsko, Luxembursko, Rakúsko, Grécko, SRN a Švédsko - bezplatný prístup k vysokoškolskému štúdiu, systémy finančných podpôr pre úspešných (nadaných), i keď sociálne slabších študentov. Rozdiely v podmienkach prideľovania podpory v jednotlivých krajinách. Francúzsko, V. Británia - platenie školného. Francúzsko - školné je odstupňované podľa typu VŠ. V. Británia - študenti platia školné vo všetkých vysokoškolských inštitúciách.
    Čísla1996: 1-6