Daňový systém ČR tři roky po reformě

1. Názov Daňový systém ČR tři roky po reformě
    Autorské údajeD. Vašková
    Autor Vašková D.
    Zdrojový dokument Acta oeconomica Pragensia : vědecký sborník Vysoké školy ekonomické v Praze. Roč. 4, č. 6 (1996), s. 45-57. - Praha : Vysoká škola ekonomická, 1996. ISSN 0572-3043
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 336.2 - Dane. Poplatky. Dávky. Odvody
    Heslá reformy daňové * Česko * 1993 * systémy daňové * Európska únia * kvóty * dane * politika daňová * dane z príjmov * dane z hodnoty pridanej * sadzby daňové
    AnotáciaVýchodiská daňovej reformy v ČR v r. 1993. Vývoj daňovej kvóty. Daňová kvóta v ČR a jej porovnanie s krajinami EÚ v r. 1993. Zdanenie spotreby. Zavedenie dane z pridanej hodnoty. Sadzby DPH v krajinách EÚ a v ČR. Efektívna miera zdanenia spotreby. Zdanenie príjmov. Sadzby dane z príjmov korporácií v EÚ a v ČR. Zdanenie pracovných príjmov. Porovnanie efektívnej priemernej miery zdanenia pracovných priemerných príjmov v EÚ a v ČR v r. 1993.
    Čísla1996: 6-8