Regionální aspekty vývoje české ekonomiky

1. Názov Regionální aspekty vývoje české ekonomiky
    Autorské údajeJ. Postránecký
    Autor Postránecký J.
    Zdrojový dokument Acta oeconomica pragensia : vědecký sborník Vysoké školy ekonomické v Praze. Roč. 5, č. 3 (1997), s. 151-159. - Praha : Vysoká škola ekonomická, 1997. ISSN 0572-3043
    Jazyk dokumentučeština
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 332.1 - Oblastné (regionálne) hospodárstvo. Priestorová ekonomika
    Heslá vývoj regionálny * Česko * 1990-2000 * politika regionálna * infraštruktúra * kapitál zahraničný * osídlenie * štruktúra regionálna
    AnotáciaRegionálny vývoj v ČR. Regionálne rozdiely v 90. rokoch v sociálnych pomeroch obyvateľstva, v prehlbovaní rozdielov ekonomickej výkonnosti regiónov a v skutočne dynamickom prehlbovaní rozdielov v ekonomickej atraktivite regiónov. Regionálna diferenciácia podľa vybraných ukazovateľov. Očakávané tendencie vo vývoji regionálnej štruktúry a formulácia regionálnej politiky ČR do r. 2000.
    Čísla1997: 1-3