Diskontná sadzba pri hodnotení efektívnosti environmentálnych investícií

1. Názov Diskontná sadzba pri hodnotení efektívnosti environmentálnych investícií
    Preklad názvuDiscount rate for evaluation of the effectiveness of environmental investment
    Aut.údajeEva Hrešková
    Autorlupa Hrešková Eva EUBFPMKPF - Katedra podnikových financií FPM
    Zdroj.dok.lupa Ekonomika, financie a manažment podniku III. : medzinárodná vedecká konferencia doktorandov Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave : Bratislava, 5.11.2009. S. [1-8]. - Bratislava : Fakulta podnikového manažmentu EU, 2009. ISBN 978-80-225-2851-1
    Vyd.údajeGraf, tab.
    Druh dok.rozpis článkov z elektronických zdrojov
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 336.77/.78 - Úver. Úrok
    Heslálupa sadzby diskontné * lupa úver * lupa investície * lupa ochrana prostredia životného * lupa projekty investičné * lupa efektívnosť investícií
    AnotáciaAko vyčísliť nepeňažné úžitky a náklady v podobe dopadov na životné prostredie, ktorá z komplexných metód hodnotenia environmentálnych investícií je v danom prípade najadekvátnejšia, no azda najdiskutovanejšou otázkou pri hodnotení environmentálnych projektov ostáva voľba diskontnej sadzby pri výpočte súčasnej hodnoty očakávaných úžitkov a nákladov danej investície. Úvahy odbornej verejnosti vytvárajú širokú škálu názorov a pohľadov na riešenie tohto problému. Hlavné tendencie v uvažovaní o výške diskontnej sadzby vhodnej pre posudzovanie investičných projektov s vplyvom na životné prostredie.
    Kategória EPCPublikované príspevky na domácich vedeckých konferenciách
    Báza dátPUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ EU
    Archív EPCE10 00187-025, originál dokumentu