Finančné aspekty vybraných nástrojov environmentálnej politiky

1. Názov Finančné aspekty vybraných nástrojov environmentálnej politiky
    Preklad názvuFinancial issues concerning selected measures of environmental policy
    Aut.údajeEva Romančíková
    Autorlupa Romančíková Eva EUBFNHKFI - Katedra financií FNH
    Zdroj.dok.Vedecký obzor : časopis Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici. Roč. 1, č. 2 (2009), s. 67-73. - Skalica : Stredoeurópska vysoká škola n.o., 2009. ISSN 1337-9054
    Druh dok.rozpis článkov z periodík
    Jazyk dok.slovenčina
    KrajinaSlovenská republika
    Systematikalupa 336.2 - Dane. Poplatky. Dávky. Odvody
    AnotáciaEnvironmentálne dane - nástroj zlepšenia environmentálnej politiky. Mechanizmy eliminácie negatívnych dopadov environmentálnej dane vo vnútri ekonomiky. Zmierňujúce mechanizmy - znížená alebo nulová sadzba environmentálnej dane, spotrebné dno, oslobodenie od platenia dane z príjmov. Kompenzačné mechanizmy - vrátenie dane. Eliminácia negatívnych dopadov environmentálnej dane na konkurencieschopnosť tovarov v medzinárodnom obchode. Sektorová konkurencieschopnosť a jej podpora prostredníctvom BTA (border tax adjustments). Analýza súladu BTA s požiadavkami GATT.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE10 00110-001, kópia plného textu