O sociologických aspektoch vytvárania teórie bezpečnosti

1. Názov O sociologických aspektoch vytvárania teórie bezpečnosti
    Autorské údajeFrantišek Škvrnda
    Autor Škvrnda František EUBFMVKMV - Katedra medzinárodných politických vzťahov FMV
    Zdrojový dokumentSlovenská politologická revue : revue pre politický a občiansky život. Roč. 9, č. 4 (2009). - Trnava : Filozofická fakulta Univerzity s. Cyrila a Metoda v Trnave, Katedra politológie, 2009. ISSN 1335-9096
    Systematika 327 - Medzinárodná politika. Medzinárodné politické vzťahy. Svetová politika. Zahraničná politika
    Heslá bezpečnosť * teórie sociologické * vzťahy medzinárodné * vojny * podmienky životné * sociológia * politika * politika bezpečnostná * veda
    AnotáciaO vytváraní nového (širšieho) chápania bezpečnosti a jeho súvislostiach. O vývoji názorov na bezpečnosť v sociológii. Tri základné sociologické pohľady na bezpečnosť. Vybrané aktuálne sociologické problémy bezpečnosti a ich poznávanie. Typológia súčasných bezpečnostných hrozieb. Nové chápanie bezpečnosti: bezpečný v súčasnosti nie je len ten subjekt, ktorému nehrozia nebezpečenstvá, ale iba taký, ktorý si v týchto podmienkach dokáže zaistiť aj rozvoj.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE10 00296-001, originál dokumentu