Odraz globálního vývoje v podobách welfare state

1. Názov Odraz globálního vývoje v podobách welfare state
    Preklad názvuThe Reflection of global development in the shapes of welfare state
    Autorské údajeJaroslava Durdisová, Jan Mertl
    Autor Durdisová Jaroslava Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Spoluautori Mertl Jan Vysoká škola ekonomická v Prahe, CZ
    Zdrojový dokument Nové výzvy pre sociálnu politiku v období globálnej krízy : elektronický zborník príspevkov z medzinárodnej vedeckej konferencie : Bratislava, 27. máj 2010. - Bratislava : [Národohospodárska fakulta EU], 2010. ISBN 978-80-225-2973-0 Grafy, tab.
    PoznámkyRes. angl., čes. Bibliogr. odkazy
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 304 - Spoločenské problémy všeobecne. Sociálna politika
    Heslá kríza hospodárska * politika sociálna * systémy sociálno-ekonomické * globalizácia * ochrana sociálna * ukazovatele demografické
    AnotáciaWelfare state ako myšlienkový koncept sociálnej politiky. Riešenie problémov sociálnej politiky. Rozdiely sociálnej ochrany medzi krajinami EÚ. Vplyv globálného vývoja na model welfare state. Príčiny vývoja a závislosť welfare state na sekundárnom prerozdelení zdrojov vytvorených trhom.