Výsledky KAIZEN Benchmark Study Tour 2009 nejlepších japonských a českých firem

1. Názov Výsledky KAIZEN Benchmark Study Tour 2009 nejlepších japonských a českých firem
    Autorské údajeJan Kovács
    Autor Kovács Jan
    Zdrojový dokument Podnikanie a konkurencieschopnosť firiem 2010 : zborník z medzinárodnej vedeckej konferencie organizovanej v rámci podujatí k 70. výročiu založenia Ekonomickej univerzity v Bratislave : 20.5.2010 Bratislava. S. 170-177. - Bratislava : Vydavateľstvo EKONÓM, 2010. ISBN 978-80-225-2978-5
    Jazyk dokumentučeština
    Systematika 65.012.4 - Technika a metódy riadenia. Riadenie. Vedenie. Autorita
    Heslá benchmarking * kaizen * firmy * Česko * Japonsko * porovnanie medzipodnikové
    AnotáciaPríspevok poskytuje poznatky z KAIZEN Benchmarking Study Tour 2009 po vybraných japonských firmách, ktoré každoročne organizuje pre manažérov z celého sveta Global KAIZEN Institute. Tento benchmarking sa týkal japonských firiem, ktoré možno považovať za firmy svetovej triedy. Ako protistrana boli vybraté firmy podnikajúce na území ČR. Išlo o najlepšie české firmy v oblasti zavádzania niektorých Kaizen metód. V japonských firmách uskutočňovalo porovnanie 8 českých manažérov a ďalších 12 zahraničných pozorovateľov.