Súčasná etapa globalizácie a vybrané aspekty trhov práce krajín Európskej únie

1. Názov Súčasná etapa globalizácie a vybrané aspekty trhov práce krajín Európskej únie
    Preklad názvuCurrent phase of globalization and chosen aspects of the labour markets in the European union countries
    Autorské údajeAndrej Přívara, Eva Rievajová
    Autor Přívara Andrej EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Spoluautori Rievajová Eva EUBFNHKSR - Katedra sociálneho rozvoja a práce NHF
    Zdrojový dokument Nová ekonomika : vedecký časopis Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Roč. 3, č. 2 (Jún 2010), s. 5-15. - Bratislava : EKONÓM, 2010. ISSN 1336-1732 Tab.
    PoznámkyVEGA 1/0414/09. - Res. angl. Bibliogr. odkazy. - Príspevok vznikol pri riešení úloh grantového projektu VEGA 1/0414/09 "Nový rozmer hospodárskej a sociálnej politiky v znalostnej ekonomike"
    Systematika 331.55 - Mobilita pracovných síl
    Heslá globalizácia * trh práce * Európska únia * pohyb kapitálu * pohyb síl pracovných medzinárodný
    AnotáciaAnalýza dopadov globalizácie na konkrétny segment ekonomík členských krajín EÚ, a to na vybrané problémy na trhoch práce. K prejavom súčasnej etapy globalizácie. Medzinárodný obchod tovarov, služieb a pohyb kapitálu. Vytváranie a zánik pracovných miest v krajinách Európskej únie v kontexte globalizačných tendencií.
    Kategória EPCVedecké práce v domácich nekarentovaných časopisoch
    Archív EPCE10 00909-001, kópia plného textu
    Zväzky2010: 1-4