Meranie konkurencieschopnosti viackriteriálnym hodnotením

1. Názov Meranie konkurencieschopnosti viackriteriálnym hodnotením
    Preklad názvuMeasuring competitiveness using multi-criteria evaluation
    Autorské údajeJuraj Šebo, Miriam Šebová
    Autor Šebo Juraj
    Spoluautori Šebová Miriam Ekonomická fakulta, Technická univerzita v Košiciach
    Zdrojový dokument Journal of Competitiveness : odborný vědecký časopis z oblasti managementu a ekonomiky. No. 1 (2010), s. 33-40. - Zlín : Fakulta managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, 2010. ISSN 1804-1728
    PoznámkyPopis urobený: 14. 6. 2011. - Res. angl. Bibliogr. odkazy
    Krajina vydaniaČeská republika
    Systematika 519.8 - Operačný výskum
    Heslá rozhodovanie viackriteriálne * konkurencieschopnosť * výrobky * analýza korelačná * štúdie prípadové * metódy štatistické
    AnotáciaAnalýza konkurencieschopnosti výrobkov, ktorú určuje komplex rôznorodých vlastností. Z tohto dôvodu je pre meranie konkurencieschopnosti výrobkov vhodné použiť štatistické metódy najmä viackriteriálne hodnotenie, ktoré dokáže syntetizovať niekoľko rôznych znakov do jedného integrálneho ukazovateľa. Prípadová štúdia hodnotenia konkurencieschopnosti osobných automobilov porovnávaním vybraných parametrov. Odvodenie súhrnného kvantifikátora Qi využitím korelačnej analýzy.
    Čísla2010: 1

Názov súboruVeľkosťTyp prístupu