Využitie ekonomických informácií IAS/IFRS v analytickej a znaleckej činnosti

1. Názov Využitie ekonomických informácií IAS/IFRS v analytickej a znaleckej činnosti
    Súbežný názovUse of economic IAS/IFRS information in analytical and expertise activity
    Autorské údajeMiroslav Džupinka
    Autor Džupinka Miroslav Trenčianska univerzita Alexandra Dubčeka v Trenčíne
    Zdrojový dokument Znalectvo : v odboroch Stavebníctvo a Podnikové hospodárstvo. Roč. 12, č. 4 (2007), s. 25-30. - Žilina : Ústav súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline, 2007. ISSN 1335-809X Tab.
    Systematika 332.6/.7 - Hodnota pôdy. Hodnota pozemku. Hodnota nehnuteľností. Produktivita. Renta. Obchod s pôdou. Obchod s nehnuteľnosťami
    Heslá znalci * posudky znalecké * ohodnocovanie podniku * účtovníctvo * IFRS * závierka účtovná * analýzy * legislatíva
    AnotáciaFinančné informácie - východisko pre ohodnotenie podniku. Využitie informácií v analytickej a znaleckej činnosti. Účel analytického hodnotenia a úskalia vypovedacej schopnosti účtovnej závierky o finančnej situácii podnikov. Princípy ohodnocovania v rámci IAS/IFRS v porovnaní so zákonom o účtovníctve. Riešenia pre analytickú a znaleckú prax.
    Zväzky2007: 1-4