1. Názov Komparácia hodnotenia efektívnosti multilaterálnej spolupráce vo vybraných štátoch OECD
    Autorské údajeEva Majerníková
    Autor Majerníková Eva
    Zdrojový dokument Medzinárodné vzťahy : vedecký časopis pre medzinárodné politické, ekonomické, kultúrne a právne vzťahy. Roč. 8, č. 2 (2010), s. 158-168. - Bratislava : Fakulta medzinárodných vzťahov EU, 2010. ISSN 1336-1562 Grafy
    Systematika 339.92 - Medzinárodná hospodárska spolupráca
    Heslá OECD * spolupráca hospodárska medzinárodná * organizácie medzinárodné * efektívnosť ekonomická * krajiny rozvojové * pomoc rozvojová
    AnotáciaRozvojová pomoc a spolupráca je najzodpovednejší spôsob reakcie na potrebu solidarity s najchudobnejšími krajinami sveta. Podstatou zmeny filozofie rozvojovej spolupráce v súčasnosti je poznanie, že vyššiu efektivitu a udržateľnosť majú tie programy, ktoré sú modelované na základe vízie a požiadaviek rozvojových štátov. V praxi to znamená podstatne vyššiu koordináciu s prijímateľskými štátmi, zvýšenie ich zodpovednosti za úspech programov, budovanie ľudských a inštitucionálnych kapacít, prenos časti rozhodovacích právomocí na lokálnu úroveň a spoločné vyhodnocovanie úspešnosti jednotlivých projektov. Medzinárodné organizácie spravujú viac ako tretinu celosvetového objemu rozvojovej pomoci a v niektorých prípadoch hrajú nezastupiteľnú úlohu pri riadení procesu napĺňania Miléniových rozvojových cieľov. Je preto nevyhnutné zabezpečiť rozvoj efektívneho multilaterálneho systému, ktorý by garantoval efektívne využitie zdrojov rozvojovej pomoci.
    URLftp://193.87.31.84/0141534/MV2010-2.pdf ftp://193.87.31.84/0141534/MV2010-2.pdf
    Odkazy (1) - PUBLIKAČNÁ ČINNOSŤ
    (1) - KNIHY